Aracım nereye çekildi? Artan nüfus yoğunluğu ve araçlara olan ihtiyaçlar nedeniyle insanlar çoğu yere zorunlu olarak şahsi araçlarını kullanarak gitmektedirler. Bu durumda gidilen yerlerde araç park sıkıntısını beraberinde getiriyor. Bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde araç park yasağı olan yerlere araçlarımızı park ettiğimiz zaman aracımız bulunduğu yerden çekilmekte. Aracımızı park ettiğimiz yere geri döndüğümüzde aracımızı yerinde bulamayabiliriz. Bu durumda ilk aklımıza gelen şey aracım nereye çekildi, hangi otoparka çekildi, ne kadar ceza öderim vb. sorulara cevaplar ararız.

  arac cekme 2

  Araç Neden Çekilir

  Araçlar türlü nedenlerle çekilebilir, yolda giderken aracınızda bir arıza nedeniyle, herhangi bir trafik kazasından kaynaklı trafiği açmak için veya trafik kuralllarına uymayıp hatalı park yaptığımızda araçlar çekilebilir.

  Aracım Nereye Çekildi

  Araçlar çekilme nedenine göre farklı yerlere götürülmektedir. Aracın çekilme nedenine, aracın durumuna göre götürüldüğü yerler değişebilir. Bu yerler; Yediemin Otoparkı, Polis karakolu, Sanayi, Depo veya Toplama merkezi gibi noktarala araçlar götürülmektedir.

  Aracın özellikle hatalı park, trafik kurallarına uymama, park yasağı olan yerlere park edilme gibi nedenlerden dolayı çekilmesinde aracın nereye çekildiğini e-devlet üzerinden veya SMS yoluyla aracın çekildiği otopark sorgulaması yapılabilir.

  Plaka ile Çekilen Araç Sorgulama

  Aracım Nereye Çekildi

  Aracın nereye çekildiğini E-devlet sisteminden sorgulamak için internet üzerinden veya telefonuna indireceğin E-devlet uygulaması sayesinde öğrenebilirsin. E-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra arama kısmına Aracımın Çekildiği Otopark Bilgisi Sorgulama yazarak ilgili menüye ulaşarak burada araç plakası ile sorgulama yapabilirsin.

  Tüm telefon hatlarından sms ile araç plakası sayesinde çekilen aracın nereye götürüldüğü sorgulanabilir. Bunun için park boşluk araç plaksı yani “PARK 34ABC34″ yazıp 1550‘ye SMS gönderip çekilen araç otopark bilgisine ulaşılabilir.

  Çekilen Aracı Nasıl Geri Alabilirim

  E-devlet veya SMS ila araç plakasından aracın çekildiği otopark bilgisi öğrenildikten sonra, aracın bulunduğu yere giderek aracı geri alabilirsiniz. Aracı farklı bir kişi kullanıyor bile olsa aracı otoparktan geri alabilmek için ruhsat sahibinin aracı geri almaya gitmesi gerekmektedir. Araç kesinlikle ruhsat sahibi dışında bir kişiye teslim edilmemektedir. Araçların çekildiği yerler genellikle Yediemin Otoparkı olduğu için yanınızda mutlaka nakit para ile giderek yediemin otopark ücreti, çekme ücreti gibi tutarları ödedikten sonra aracı teslim alabilrsin.

  Paylaş.