Tüvtürk Araç Muayene İstasyonuna gidildiğinde yapılması gerekenleri adım adım anlatıyoruz. Bu içeriğimiz aracını İlk defa fenni muayeneye götürecek olanlar için rehber olacak.

  Araç muayene işleminiz başlamadan önce araç muayenenizde sorun çıkmaması için dikkat etmeniz noktalar bulunmaktadır. Daha önce hiç Tüvtürk araç muayene istasyonuna gitmediyseniz aşağıdaki maddeleri dikkatlice inceleyin.

  Tüvtürk Araç Muayene İstasyonunda Ne Yapılır?

  Tüvtürk Araç Muayene İstasyonu
  Tüvtürk Araç Muayene İstasyonu

  Randevu gününüz geldiğinde Tüvtürk araç muayene istasyonuna gittiğinizde yapmanız gerekenler.

  Aracınızı gösterilen yere park edin

  Aracınızı başka araçlara engel olmayacak şekilde görevlilerin gösterdiği yere park edin.

  Araç kilometrenizi not alın ya da fotoğraf çekin

  Başvuru işlemi sırasında görevliler sizden aracınızın mevcut kilometresini isteyecek.

  Tüvtürk müşteri kabul alanına gidin

  Evraklarınızla birlikte (kimlik, ruhsat, trafik sigortası poliçesi) müşteri kabul alanına giderek evraklarınızı teslim edin. Sonra sıra numaranızı alın. Bu aşamada araç muayene ücretini de ödemeniz gerekecek. İster nakit ister kredi kartı, banka kartı ile ödeme yapabilirsiniz. (kredi kartı ile ödemede komisyon kesilebiliyor) Güncel muayene fiyat listesi için Tüvtürk Araç Muayene Ücreti ✔2024 Başlıklı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

  Emniyet kemerleri takılı halde bırakın.

  Aracınızı muayeneye vermeden önce hem ön hem arka emniyet kemerlerini takılı halde teslim edin.

  Gerekli ekipmanları görülecek şekilde yerleştirin.

  Araçlarda bulundurulması zorunlu olan ilk yardım çantası, üçgen reflektörler ve yangın tüpü gibi ekipmanları muayene teknisyeninin görebileceği şekilde bulundurun.

  Değerli eşyalarınızı araçta bırakmayın, yanınıza alın.

  Aracınızı Tüvtürk görevlisine teslim etmeden önce mutlaka değerli eşyalarınızı yanınıza alın.

  Sıranız geldiğinde aracınızı teslim edin.

  Sıranız geldiğinde aracınızı ilgili kanal önünde Araç Muayene Teknisyeni’ne teslim edin. Aracınızı görevli personelimiz dışında
  kimseye teslim etmeyin!

  Kanal çıkış kapısında bekleyebilirsiniz.

  Aracınızı yaklaşık 15 dakika sonra istasyonun kanal çıkış kapısından alabilirsiniz. Aracı sadece kayıt esnasında iş emrinde ismi yazan kişinin teslim edebileceğini ve alabileceğini unutmayın!

  Muayene raporunuzu teslim alın.

  Muayene Raporu’nuzu ve diğer evraklarınızın tamamını kontrol ederek teslim almayı unutmayın. Tüvtürk Teknisyeninin muayene sonuç raporu konusundaki açıklamalarını dikkatlice dinleyin. Muayene Raporu’nuzda yazan aracınızın kilometresinin doğru olup olmadığını kontrol edin. Aracınız muayeneden kalırsa yani ağır kusur bulunursa 1 ay içinde gerekli tamiratları yaptırıp, Türkiye genelinde aynı araç grubuna hizmet veren herhangi bir istasyonda ücretsiz muayene tekrarına girmelisiniz

  Böylelikle aracınızın muayene işlemi bitmiş olacak. Araç muayene sonucunuz kusursuz veya hafif kusurlu ise Tüvtürk Araç Muayene İstasyonundan ayrılabilirsiniz. Araç muayenesine nelerin incelendiğini, raporda yazanların ne anlama geldiğini incelemek için Tüvtürk Araç Muayenesi Kontrol ve Sonuç başlıklı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

  Paylaş.