Güncel 2024 Tüvtürk Araç Muayene Ücreti ve gecikme bedellerini içeriğimizde inceleyebilirsiniz. Araç fenni muayene kartla ödeme seçenekleri de bu yazımızda.

  2024 Tüvtürk Araç Muayene Ücreti

  2024 yılına ait KDV dahil araç muayene ücreti aşağıdaki gibidir. Araç muayene ücretleri ister nakit isterse banka kartı, kredi kartı ile ödenebilmektedir. Dikkat! Kredi kartı, Banka kartı ödemelerinde ekstra komisyon alınmaktadır.

  2024 Yılı Güncel Araç Muayene Fiyat Listesi
  Traktör (Römorklu, Römorksuz), Motosiklet ve Motorlu Bisiklet927,60 TL
  Otomobil, Minibüs, Kamyonet, Özel Amaçlı Taşıt, Arazi Taşıtı, Römork ve Yarı Römork1.821,60 TL
  Otobüs, Kamyon, Çekici ve Tanker2.462,40 TL

  Tüvtürk Araç Muayene Gecikme Zammı

  Araç muayenesini geciktirdiğiniz her ay için %5 gecikme bedeli eklenir. 2918 sayılı “Karayolları Trafik Kanunu’nun 35. maddesi uyarınca, muayene süresi geçirilen her araçtan, gecikilen her ay için muayene ücreti %5 oranında fazla bedel ile tahsil edilir.

  Tekrar Muayenesi Ücreti

  Tüvtürk Fenni Muayene raporu sonucuna göre “Ağır Kusurlu” veya “Emniyetsiz” olan araçlar 30 gün içerisinde tekrar muayeneye geldiğinde ücretsiz bir şekilde araç tekrar muayenesini gerçekleştirebilir.

  30 gün içerisinde aracın kusurları giderilip tekrar muayeneye gelmezse tekrar geldiğinde tam araç muayene ücreti tekrardan tahsil edilir.

  Araç fenni muayenesi için randevu almanız gerekiyor ve nasıl yapıldığından emin değilseniz Tüvtürk Ücretsiz Araç Muayene randevusu nasıl alınır? Resimli Anlatım başlıklı içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz. Randevu alma işlemi kesinlikle ücretsiz bir işlemdir.

  Paylaş.