Tek Tıkla Araç İhlal, Borç, Ceza Sorgulama 2024

Araç Borç Sorgulaması, Araç Ceza Sorgulaması yaparak Tüvtürk Muayene randevusu alabilir ve fenni muayeneye gidebilirsiniz. Muayeneye girebilmek ve geçebilmek için Aracınızda Vergi Borcu, HGS/OGS kaçak geçiş borcu, Trafik cezası bulunmaması gerekir.

Tüvtürk araç muayenesine gitmeden önce önce mutlaka aracınıza ait borç sorgulaması yapmanız gerekiyor. Sadece T.C. Kimlik numaranızla bütün ceza, vergi, muayene ve sigorta sorgularını yapabilirsiniz.

Vergi borcu sorgulama, Trafik cezası sorgulama, 10’larca köprü ve otoyollarda tek tek kaçak geçiş, ihlalli geçiş sorgulama gibi bir sürü işlemi nasıl yapacağım? diyorsanız bu konumuz tam size göre. TEK TIKLA BÜTÜN HEPSİNİ ÖĞRENEBİLECEKSİNİZ.

Tüvtürk Araç Muayene Öncesi Borç ve Ceza Sorgulama İşlemleri

Tek tıklamayla aracınızın tüm vergi borçlarını, trafik cezalarını ve kaçak geçişlerini öğrenebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/araclarim sayfasına girerek öncelikle T.C. Kimlik numarası ve E-Devlet şifresi ile giriş yapın.

Ardından size ait olan araçlarınız bir liste şeklinde karşınıza gelecek. Borç, Ceza, Sigorta, Muayene sorgulaması yapmak istediğiniz aracınızı seçin.

Bu ekranda aracınıza ait plaka, marka-model, Tescil Belge Seri Numarası, Tescil Tarihi, Hak Mahrumiyeti gibi detayları görebilirsiniz. Tüvtürk muayene randevusu almadan önce sadece bu ekrandan aracınızla ilgili tüm bilgilere, bütün borç ve ceza bilgilerine ulaşabilirsiniz.

T.C. Kimlik No ile Ceza Sorgulama, Borç Sorgulama

Vergi Borcu Sorgulama

1 Numaralı alan (Vergi & Ödemeler) kısmına girdiğinizde aracınıza ait vergi borç sorgulama işlemi gerçekleşir ve yapılması gereken ödemeleri tek tıkla öğrenebilirsiniz.

Vergi Borcu Sorgulama

Köprü ve Otoyol Geçiş İhlali, Kaçak Geçiş Sorgulama

T.C. Kimlik numaranız ile HGS/OGS kaçak geçiş ve ihlalli geçişlerinizi öğrenebilirsiniz. Çok fazla sayıdaki köprü ve otoyol borcunu bütün şirketler üzerinden tek tek araştırmak yerine sadece 1 tıklama ile yapabilirsiniz. 2 Numaralı alandaki “GEÇİŞ” butonuna tıkladığınızda köprü ve otoyol geçişleriniz için aşağıdaki gibi sonuçlar karşınıza gelecektir.

  • KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ – OGS : Bu otoyol/ köprü kullanımı ile ilgili …… tarihleri arasında kayıtlı ihlalli geçiş kaydınız bulunmamaktadır.
  • PTT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ – HGS : Bu otoyol/ köprü kullanımı ile ilgili ……. tarihleri arasında kayıtlı ihlalli geçiş kaydınız bulunmamaktadır.
  • Avrasya Tüneli (Avrasya Tüneli İşletme İnşaat ve Yatırım A.Ş.) : Bu otoyol/ köprü kullanımı ile ilgili ……… tarihleri arasında kayıtlı ihlalli geçiş kaydınız bulunmamaktadır.
  • Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu (Otoyol Yatırım ve İşletme A.Ş.) : Bu otoyol/ köprü kullanımı ile ilgili ………. tarihleri arasında kayıtlı ihlalli geçiş kaydınız bulunmamaktadır.
  • YSS Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu (ICA) : Bu otoyol/ köprü kullanımı ile ilgili ……… tarihleri arasında kayıtlı ihlalli geçiş kaydınız bulunmamaktadır.
  • Avrupa Otoyolu (Avrupa Otoyolu Yatırım ve İşletme A.Ş.) : Bu otoyol/ köprü kullanımı ile ilgili ……. tarihleri arasında kayıtlı ihlalli geçiş kaydınız bulunmamaktadır.
  • Anadolu Otoyolu (KMO Anadolu Otoyol İşletmesi A.Ş.) : Bu otoyol/ köprü kullanımı ile ilgili ……. tarihleri arasında kayıtlı ihlalli geçiş kaydınız bulunmamaktadır.
  • Ankara-Niğde Otoyolu (ERG Otoyol A.Ş.) : Bu otoyol/ köprü kullanımı ile ilgili …….. tarihleri arasında kayıtlı ihlalli geçiş kaydınız bulunmamaktadır.
  • Menemen Aliağa Çandarlı Otoyolu (İKA İzmir Otoyol Yatırım ve İşletme A.Ş.) : Bu otoyol/ köprü kullanımı ile ilgili ……. tarihleri arasında kayıtlı ihlalli geçiş kaydınız bulunmamaktadır.

Araç Muayene Durumu Sorgulama

Aracınızın hem periyodik muayene durumunu hem de egzoz emisyon ölçüm muayenesi geçerlilik tarihlerini sorgulayabilirsiniz. Bunun için 3 Numaralı alanda “MUAYENE” kısmına tıklamanız yeterli.

Araç Muayene Durumu Sorgulama

Egzoz emisyon muayene işlemi, fiyatı ve nerelerde yapılacağını öğrenmek için Egzoz Muayene Ücreti✔ 2023 Emisyon Ölçümü başlıklı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Trafik Cezası Sorgulama

4 Numaralı “CEZA” kısmına tıkladığınızda Plakanıza yazılmış bütün trafik cezaları karşınıza gelecektir. Tüvtürk araç muayene randevusuna gitmeden önce mutlaka bir trafik cezanızın olup olmadığını kontrol ediniz. Ceza sorgulaması sonucunda bir ceza görünüyorsa muayeneden önce mutlaka ödemesini yapmalısınız.

Trafik Sigortası Sorgulama

5 Numaralı alanda “SİGORTA” kısmına tıkladığınızda aracınıza ait trafik sigortası, kasko poliçelerinizi ve bitiş tarihlerini otomatik olarak görebileceksiniz. Tüvtürk araç muayene randevusuna giderken mutlaka geçerli bir trafik sigortanız olması gerekmektedir.

Böylelikle sadece T.C. Kimlik Numarası ile onlarca kurumdan aracınıza ait borç sorgulama, ceza sorgulama işlemlerini kolaylıkla yapmış olacaksınız. Artık Tüvtürk araç muayene randevunuzu alabilirsiniz. Araç muayene randevusunu nasıl alacağınızı bilmiyorsanız Tüvtürk Ücretsiz Araç Muayene Randevusu ✔(Resimli Anlatım) 2024 başlıklı içeriğimizi inceleyebilirsiniz. Tüvtürk muayene randevusu almak tamamen ücretsizdir.

2024 Tüvtürk Araç Muayene Ücreti ve ödeme seçeneklerini öğrenmek için yazımızı inceleyebilirsiniz.

5/5 - (10 votes)

Yorum yapın